Kyokushin karatė Susipažinimui

Kyokushin – tai dviejų japoniškų žodžių junginys. Žodis „Kyoku” išvertus iš japonų kalbos reiškia „galutinis” ir japoniškas žodis „Shin” reiškia „tiesa” arba „realybė”. Su kyokushin karatė siejami du simboliai: Kanku simbolis ir Kaligrafinis simbolis.

Kanku simbolis yra Kyokushin karate, kilusios iš Kanku Dai katos, simbolis. Žodis „Kanku Dai” išvertus iš japonų kalbos reiškia „pamatyti dangų“ („to view the sky“). Kanku Dai katoje rankos iškeliamos į viršų ir sudedamos taip, kad matytume dangų. Pirštai viršuje simbolizuoja aukščiausiąją ribą. Riešai (šonuose) simbolizuoja tvirtumą ir jėgą. Centras – begalybę ir gilumą, į kurią žiūrint yra suvienijamas kūnas ir protas. Apskritimas aplink Kanku simbolizuoja nenutrūkstamumą (kiekvienai pradžiai yra pabaiga). Kaligrafijos meistras ir Sosai Masutatsu Oyama draugas Sensei Haramotoki nutapė Kyokushin karate kaligrafinį ženklą, kurio reikšmė „Aukščiausia tiesos visuomenė“. Kyokushin karate šiandien yra žinomas kaip stipriausias karate stilius, išsiskiriantis atletiškumu, stipria jėga, paprastais ir efektingais veiksmais, garsėjantis triuškinančiais smūgiais kovose. Kyokushin karate stilius pasižymi sunkiomis treniruotėmis, ištverme ir pilno kontakto kovomis. Kyokushin („Galutinė tiesa“) karate stilių 1964 m. sukūrė ir kovos meną pavadino „Kyokushin“ Sosai Masutatsu Oyama. Jis turėjo 4 dziudo daną, taip pat studijavo Goju Ryu, Shotokan karate (būdamas 20 metų turėjo 4 Dan.) ir kai kuriuos Korėjiečių kovos menus, kuriuos visus jis sujungė į savo stilių, pavadintą Kyokushin-kai (Kyokushin Karate). Masutatsu Oyama buvo labai stiprus žmogus, kuris išpopuliarino savo stilių, kviesdamas kitus kovoti prieš jį ir kovodamas prieš bulius plikomis rankomis.

Sosai Masutatsu Oyama

Sosai Masutatsu Oyama gimė 1923 m. Pietų Korėjoje. Būdamas devynerių metų Sosai Oyama pradėjo treniruotis vieną iš Kempo formų pas kovos menų meistą, kuris tuo metu dirbo pas Sosai Oyama tėvą. Tačiau dėl Sosai Oyama maištingumo ir nepagarbos, tėvas nusprendė jį išsiųsti į Japonijos karo akademiją „Yamana-shi”. Kaip tik tuo metu Japonijoje vyko karas su Kinija. Sosai Oyama nusprendė išmokti japonų kalbą ir pradėjo treniruotis karate. Vėliau jis nusprendė vykti į Tokiją ir sekti didžiųjų meistų, tokių kaip Gichin Funakoshi, treniruotes. Per du metus jis iškovojo 2 Dan’ą. Sosai Oyama manydamas, kad jo judesiai per daug linijiniai ir griežti, apleido „Shotokan” karate.

1947 m. jis, įrodydamas savo treniruočių efektyvumą, laimėjo pirmąjį visos Japonijos čempionatą. Šiek tiek vėliau, Sosai Oyama nusprendė vykti į kalnus ir tobulinti bei tęsti savo griežtas ir alinančias karate treniruotes. Treniruodamasis po 12 val. per dieną, be poilsio dienų, maudydamasis po lediniu vandeniu ir daužydamas medžius, į visuomenę jis grįžo po 18 mėnesių, visiškai pasitikintis savo jėgomis ir galintis valdyti savo gyvenimą. 1950 m. Sosai Oyama norėdamas įrodyti savo galią pradėjo kovas su buliais. Iš viso jis kovėsi su 52 buliais, rezultatas buvo toks, kad jis 3 bulius užmušė ir 49 buliams nulaužė ragus. 1952 m. jis išvyko į JAV, kur įvairiais pasirodymais stebino amerikiečius savo sugebėjimais ir jėga. Per artimiausius metus, priimdamas iššūkius iš įvairių kovotojų, jis laimėjo visas 270 kovų. 1953 m. Sosai Oyama atidarė savo pirmąją o karate mokyklą. Po ketverių metų suorganizavo pirmąjį čempionatą Havajuose. 1964 m. Sosai Masutatsu Oyama įkurė IKO (Tarptautinę Kyokushin organizaciją). 1969 m. Japonijoje jis suorganizavo pirmąjį Kyokushin čempionatą, o 1975 m. pirmąjį Pasaulio čempionatą, kuris buvo atviras visiems stiliams, be svorio kategorijų ir apsaugų. Nuo to laiko čempionatas organizuojamas kas ketverius metus.
1994 m. balandžio 26 d. Sosai Masutatsu Oyama mirė, tačiau karate filosofija, kurią ištobulino Sosai Masutatsu Oyama išliks dar ilgai ir rodys kelią daugeliui Pasaulio karatė kovotojų.

Kancho Shokei Matsui

Kancho Shokei Matsui treniruotis Kyokushin karate pradėjo būdamas 13 metų. 1976 m. jis prisijungė prie Kita Nagare – Yama mokyklos ir šiek tiek daugiau nei per metus iškovojo juodąjį diržą. 1980 m. 12 – ajame visos Japonijos čempionate Kancho Shokei Matsui, būdamas tik 17 metų, užėmė 4 – ąją vietą. Po to, greitai jis tapo vadovaujančiu instruktoriumi centrinėje Tarptautinės Kyokushin mokyklos būstinėje, Japonijoje. Visos Japonijos atvirame karate čempionate Kancho Shokei Matsui 1981 m. ir 1982 m. užėmė 3 – ąją vietą ir 1983 m. 8 – ąją vietą. Kai jis 1984 m. užėmė 3 – ąją vietą trečiajame Pasaulio atvirame karate turnyre, tuomet pelnė pasaulinį pripažinimą ir susižavėjimą jo nuostabia dvasia, jėga ir nusistatymu. 1985 m. ir 1986 m. Kancho Shokei Matsui pavyko laimėti visos Japonijos čempionate, o vėliau sėkmingai baigti galutinį Kyokushin iššūkį, „100 žmonių kovas”, per rekordiškai trumpą laiką. Japonijoje jis tapo žinomas kaip „neprilygstamas genijus”. 1987 m. jis tapo jauniausiu čempionu Pasaulyje. 1992 m. jis atidarė savo mokyklą „Asakusa” Tokijuje. 1994 m., po Sosai Oyama mirties, pradėjo vadovauti Tarptautinei Kyokushin karate organizacijai (International Kyokushinkaikan Organization).